ADR Belgeli Tehlikeli Madde Taşıma

ADR Belgeli Taşıma Hizmetleri

Günümüzde karayolu üzerinden pek çok farklı mal ve ürün transferi yapılmaktadır. Kimi zaman yurtiçi, kimi zaman ise yurtdışına transfer edilen ürün ya da maddeler, bazı durumlar için insan hayatı için tehlikeli olabilmektedir. Yanıcı, patlayıcı ya da çevre için zararlı olan maddelerin taşınabilmesi için ADR Belgesi alınmış olması gerekmektedir. Kısacası tehlikeli ve atık maddelerin gerekli önlemler alınarak, kara yolu üzerinde taşınabilmesi için bu belgeye sahip olunmalıdır. Avrupa anlaşması olarak gerçekleştirilen bu uygulama ülkemizde resmi olarak 2005 yılında yürürlüğe girmiş ve tehlikeli maddeler için nakliye hizmeti veren firmaların, bu belgeye sahip olduktan sonra hizmetlerini sürdürmeleri gerekmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında sağlamış olduğumuz nakliye hizmetlerinde, patlayıcı ve de yanıcı maddelerin ulaştırılması için çalışmalar yürütülmektedir. Tehlikeli madde taşımacılığı adr belgesi zorunluluğu nedeni ile bu belgeye sahip olan firma personellerimiz, insan ve çevreye zararlı olan bu malzemelerin güvenli şekilde transfer edilmesi için titiz bir çalışma ile hizmet vermektedir.

ADR Belgeli Kimyasal Madde Taşımacılığı Hizmetleri

Lojistik hizmetler arasında en fazla dikkat edilen ve özen gösterilen kimyasal madde taşımacılığı işlemlerinde, insan ve çevre sağlığı ön planda tutulmaktadır. Kimyasal madde denince akla pek çok farklı madde çeşitleri gelmekte ve bu maddeler de genellikle sağlık açısından oldukça zararlı içerikler olarak bilinmektedir. Sanayi alanında kullanılan yağ çeşitlerinin yer almış olduğu kimyasal maddeler arasında motorin ve benzin gibi zararlı maddeler de bulunmaktadır. Almanya, Belçika ve Fransa gibi pek çok farklı ülkeler için sunmuş olduğumuz lojistik hizmetlerinde resmi makamlar tarafınca belirlenmiş olan bazı kurallara özen gösterilmektedir. Bazı önlemlerin alınması ve taşınacak olan kimyasal maddelerin daha iyi şekilde muhafaza edilerek taşınması için gerekli tüm seçenekler sağlanmaktadır. Tehlikeli madde taşımacılığı hizmetlerinin bir alt katmanı olarak bilinen kimyasal madde taşımacılığı için adr belgesi gerekmektedir. Adr belgesi olan firmalar arasında yer alan firmamız, resmi kurumların belirlemiş olduğu tüm standartlara uygun hareket etmekte ve yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da pek çok farklı malzemeler için taşımacılık hizmetlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirmektedir. Günümüzde yer alan kimyasal maddeler arasında solvent bazlı kimyasallar, fuel oil, beton katkıları, kalorifer yakıt maddeleri, sanayi yağları ve madeni yağlar yer almaktadır. Bahsedilen maddelerin taşınma işlemlerinde genellikle tankerler kullanılmakta ve bu araçların bakım ve onarım işlemlerinin aksatılmadan yapılmasına dikkat edilmektedir.

Uygun Standartlar İle Sunulan ADR Belgeli Taşıma Hizmetleri

Kimyasal atık ve patlayıcı gibi malzemeleri kapsamış olan ADR belgeli taşıma hizmetlerinde, aynı zamanda SRC 5 belgesi de gerekli olmaktadır. Yanıcı ve patlayıcı malzemeler arasında yer alan pil ve gaz gibi tehlikeli atıklar, insanlara etki ettiği takdirde ciddi hastalıklara yol açabilmekte ve hatta ölümcül sonuçların olmasını da sağlamaktadır. Tehlikeli atık taşımak için uygun araçların kullanılmış olduğu lojistik hizmetlerimizde, bunun yanı sıra atık taşımak için gerekli olan ekipmanlar kullanılmaktadır. İnsan sağlığı için son derece zararlı olan maddelerin taşınmış olduğu hizmetlerde, aynı zamanda çevre içinde gerekli önlemler alınmaktadır. Türk ve Avrupa ülkeleri tarafından belirtilen ortak kararlar doğrultusunda hizmet veren firmamız, taşınacak olan madde ve malzemelerin insanlara ve diğer canlılara zarar gelmemesi için doğru ürünler kullanılarak taşınmasına özen göstermektedir. Yükleme, boşaltma ve taşıma hizmetini gerçekleştirmekte olan personel kadromuz, tüm eğitimleri almış ve işinin ehli kişilerden oluşmaktadır. Sağlık standartlarına uygun taşıma hizmeti sağlayabilmek adına, bildirilen tüm kuralları da güncel olarak takip etmekteyiz.