Kanal açma

Atık Su Kanalı Temizlik ve Tamirat

Acil İhtiyaçlar İçin Sağlanan Vidanjör Hizmetleri

Günlük yaşamda kullanılan ev yapılarında çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Evlerde kullanılan cihaz ve makinelerin arızalanması ya da tuvalet ve su borularında yer alan tıkanmalar, daha sağlıklı yaşam sürmenin önüne geçmektedir. Tıkanan ya da kırılan borular sebebi ile evlere su gelmemekte ya da tuvalette biriken maddelerin, kanallara düzenli olarak aktarılmaması görülmektedir. Bahsedilen durumlarda boruların tamir edilmesi ya da gerekli olduğu durumlar için tıkanan bölgelerin yeniden açılması gerekmektedir. Tamda bu durumlar için gerçekleştirilmiş olan vidanjör hizmetleri, yalnızca ev alanları için değil aynı zamanda fabrika gibi pek çok farklı alanlarda da uygulanması gerekmektedir.
Özel araçlar ile birlikte sunulmuş olan bu işlemler, hortum malzemeleri içerisinden geçen basınçlı su hortumları sayesinde mümkün olmaktadır. Vidanjör nasıl çalışır sorusunun cevabı ise her türlü boru ya da kanallar için özel boyutlarda yer alan hortumların, tıkanan bölge içine sokularak yüksek basınçlı su uygulanması şeklinde görülmektedir. Tıkanan boru giderlerinin acil olarak açılması durumları için sunulan hizmetlerde, işinin ehli personellerimiz tarafından sağlanmaktadır.

Kaliteli Çözümler İle Gerçekleştirilen Kanal Temizleme

Daha çok belediyelerin sunduğu hizmetler sayesinde halk arasında öğrenilmeye başlanmış olan kanal temizleme işlemleri, sokaklarda yer alan kanalların takınması durumunda gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda inşaat alanlarında yeni inşaat edilen yapılar için gerekli olan kanalların düzenli olarak akması için temizlenmesi gerekmektedir. Bu durumlarda eski yıllarda kanallar açılmakta ve kazma, kürekler kullanılarak uzun saatler sonucunda temizlenmekteydi. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu sorunlar ortadan kalktı ve genellikle 1-2 dakikalık işlemler sonucunda kanalların temizlenmesi mümkün olmaktadır.

Kanal temizleme işleminde herhangi bir yerin kazılmaması ve de borulara zarar verilmemesi de sağlanmaktadır. Ev alanlarında yer alan ve tuvalet giderleri ile birlikte musluklardan akan suların birleşmiş olduğu noktalar olarak bilinen kanalar, küçük ya da büyük boyutlu hortumlar sayesinde kolay şekilde temizlenmektedir. Her çeşit boru ve giderler için özel olarak üretilmiş olan hortum ve kablolar, buna bağlı olarak bütün kanalların ve boruların temizlenmesi için kullanılabilmektedir.

Boru ve Kanal Görüntüleme Hizmetleri

Günümüzde insan hayatının daha kolay olmasını ve de yapılacak işlerin daha kısa süre içerisinde yapılmasını sağlayan teknoloji, kamera cihazlarının üretilmesini sağlamıştır. Görüntü ve video kaydetme ile birlikte anında iletileri görüntüleme özelliği bunun bu cihazlar, farklı boyutlarda üretilmekte ve çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Bahsedilen cihazlar, boru görüntüleme ve kanal görüntüleme işlemlerinde de kullanılmaktadır. Yapı alanlarında kurulan boru sistemlerinde arızalar meydana gelebilmekte ve bu tür durumlarda arızanın nedeninin araştırılması gerekmektedir. Ancak borulara zarar vermeden arızanın nedeninin bulunması oldukça zor olmaktadır. Daha önceki yıllarda bu tür sorunlar için boruların belirli kısımlarının kesilmesi gerekmeydi. Ancak bu durum günümüzde değişmiş ve teknoloji sayesinde kanal görüntüleme kameraları sayesinde sorunsuz olarak sunulmakta.

Kanal ve boru içerisine yerleştirilen özel cihazlar sayesinde, meydana gelen sorunların tespit edilmiş olduğu hizmetler daha çok inşaat alanları ve fabrika alanlarında yaygın olarak gerçekleştirilmektedir. Özel robotlu kameralar kullanılarak sağlamakta olduğumuz boru temizleme hizmetlerimiz, aynı zamanda boru ve kanal açma olarak da adlandırılmaktadır. Çeşitli fiyatlar üzerinden sunulmuş olan hizmetler, teknolojinin gelişmesi sayesinde ortaya çıkan cihazlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kanal ve borulara zarar vermeden ve kırma işlemlerine başvurulmadan yapılan işlemler, aynı zamanda yer altında yer alan büyük ve metal borular içinde yapılmaktadır. Hem can güvenliği hem de zaman tasarrufu açısından önemli olan hizmetler, daha pratik olduğu için tercih edilmektedir.